Ekolabel

Srdečne Vás vítame v Eco – Friendly hoteli Bojnický vínny dom

V súčasnosti sú hotely pomerne veľkými znečisťovateľmi životného prostredia, čo súvisí samozrejme s produkciou obrovského množstva tzv. jednorazových odpadov, hlavne miniatúrnych balení v kozmetike (rôzne kúpeľňové rady), miniatúrne balenia raňajkových doplnkov ako je maslo, džem, med a pod. Veľkým problémom hotelov je aj ich vysoká spotreba vody a energie.

V našom hoteli sme si už dávnejšie stanovili za cieľ minimalizovať produkciu týchto odpadov a inštalovali sme inovatívne technológie, ktoré prispievajú k šetreniu životného prostredia.

V hoteli sa používajú energeticky úsporné žiarovky, väčšina elektrických spotrebičov je v energetickej triede A alebo AA. V letných mesiacoch zabezpečujú ohrev vody pre hotel solárne panely. V hoteli sa používa 100%-ne recyklovaný papier, tlačí sa obojstranne. Hotel preferuje elektronickú formu komunikácie. Na toaletách je umiestnený 100%-ne recyklovaný ekologický toaletný papier. Toalety majú splachovacie tlačidlo dual-flush pre úsporu vody, prietok vody v sprchách a umývadlách je nastavený na ekologický mód.

Prečo Eco – Friendly hotel?

Dôvodom nášho snaženia získať značku Eco – Friendly hotel je dôležitosť priblíženia a zviditeľnenia problematiky ohrozenia životného prostredia širšej skupine ľudí.

Napriek tomu, že zavedenie ekologicky aktívnych opatrení súviselo s dlhšími administratívnymi procesmi a rôznymi vstupnými nákladmi veríme, že všetky investície sa vrátia a to nielen z finančného hľadiska. Veríme, že ako hostia oceníte našu snahu a budete vnímať ekologické aktivity hotela pozitívne.

logo.eco.label