Reštaurácia Bojnice s poctivou slovenskou kuchyňou a vinotékou

Pri pohľade na dnešnú gastronómiu, v ktorej panuje všehochuť, zistíme, že sa z nej vytráca krása tradičnej kuchyne. My sme sa rozhodli zmeniť všetko od základu. V Bojniciach, či kdekoľvek na Slovensku sa varí všetko, priam bez ladu a skladu. Zahraniční hostia sa často právom pýtajú, prečo na Slovensku ponúkate pizzu, keď ju neviete urobiť, prečo nevaríte typickú slovenskú kuchyňu… Hostia, skutoční gurmáni, bažia po typickej kuchyni krajiny, ktorú navštívia. Je nám ľúto, že každý u nás prezentuje slovenskú kuchyňu len bryndzovými haluškami, aj keď máme veľa iných vynikajúcich receptov. Sú však kdesi odložené, alebo sa využívajú len v súkromí a pomaly upadajú do zabudnutia. Slovenskú kuchyňu ovplyvnila kuchyňa česká, rakúsko-uhorská, aj sedmohradská.

Na vidieku sa varili jednoduché slovenské jedlá, ale v mestách a mestečkách sa na krásne prestretých stoloch našli aj vyberané jedlá. Gazdinky a kuchári sa pretekali vo vymýšľaní receptov, pripravovali jedlá podľa sezóny, z kvalitných miestnych surovín. Tieto časy sa už zrejme nevrátia, ľudia spohodlneli, nemajú záujem o výrobu potravín. Našťastie, nie všetci. My sa usilujeme, aby sme sa k tým časom aspoň priblížili. Chceme skĺbiť stolovanie s tradíciou a najmä súťažiť v kvalite. Preto sme sa rozhodli uviesť do našej reštaurácie elegantnú, klasickú kuchyňu, keďže rozličných iných je v Bojniciach dosť.

V tradičnej kuchyni prevláda varenie, pečenie, miešanie, príprava trvá dlho, ale to nič, stačí, že výsledkom je nevšedne chutné jedlo. Máme vlastné zdroje kvalitných surovín, preto varíme len pre vopred ohlásené spoločnosti, a verte, stojí to za to. Kvalitným jedlom, prvotriednym stolovaním, ušľachtilým vínom z našej a svetovej produkcie ponúkame nezabudnuteľný zážitok. Rýchlo sa presvedčíte , že vopred sa u nás ohlásiť oplatí. Jedlo bude vždy čerstvé, pripravené priamo pre vás. Tí, čo prídu nečakane, sa môžu osviežiť pohárom dobrého vína, ochutnať kvalitné syry a domáce džemíky. Radi vám predstavíme naturálne vína vysokej kvality z vlastnej produkcie a pridáme aj degustáciu priamo zo suda. Načo vymýšľať, keď všetko dobré bolo už dávno vymyslené. Zložité, či jednoduché, u nás je záruka nezabudnuteľného gastronomického zážitku.