Vinárstvo Lekýr

Vínum naturale!

Lekýrova pivnica patriaca Hotelu Bojnický vínny dom vyrába naturálne vína technológiou bez použitia chemických prostriedkov. Využíva sa šetrné spracovanie hrozna, ktoré sa pestuje vo vlastných vinohradoch, ktoré ležia v najlepších a najteplejších oblastiach Slovenska. Prvou oblasťou je Stredoslovenská vinohradnícka oblasť, vinický vinohradnícky rajón na južných svahoch krupinskej pahorkatiny. V tejto oblasti pestujene odrody Muller – Thurgau, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Rulandské biele, Chardonnay, Frankovku modrú a Svätovavrinecké. Druhá oblasť pestovania hrozna je Južnoslovenská oblasť, strekovský vinohradnícky rajón. V tejto oblasti pestujeme Veltlinské zelené,Sauvignon,Aurélius, Breslavu,Devín, Zweigeltrebe, Cabernet sauvignon, Alibernet, Nitru a Dunaj.

Hrozno je pestované vo veľmi teplých oblastiach Slovenska, dosahuje výbornú kvalitu, vysokú cukornatosť a zaraďujeme ho medzi kategórie neskoré zbery a výbery z hrozna.

Biele vína vyrábame reduktívnou metódou, sú uskladňované v tankoch z ušľachtilej ocele. Pri výrobe vína používame len síru, žiadne iné násilné a stabilizačné prostriedky nepoužívame. Víno sa fľašuje len na cielené akcie. Preto je vždy svieže a zdravé.

Červené vína po vykvasení a prevedení jablčno-mliečnej fermentácie zrejú v drevených dubových sudoch a tiež sa fľašujú v malých množstvách aby si zachovali svoju sviežosť .Odrody ako Cabernet sauvignon a Alibernet nechávame vyzrievať aj vo fľaši.

Vína sa predávajú len vo vinotéke nášho hotela, nerobíme distribúciu do žiadnej obchodnej siete.

Biele vína predávame pod našou značkou Biela Pani, červené vína pod značkou Čierna pani. Názov vína pochádza z povesti Bojnického zámku a na etiketách fliaš je naša dcéra Martinka.

Personál hotela, someliéri a čašníci vedia kvalifikovane poradiť pri výbere vín. Vína sú vhodné na príležitosti rodinných a firemných osláv a stretnutí, svatby ako aj v darčekovom balení. Vieme vyrobiť cielené etikety v profesionálnej kvalite, ako napríklad svadobné víno, víno pri príležitosti jubileí a darčekov.

Naše vína z ročníka 2009 boli ocenené na nominačných súťažiach do Národného salónu vín a to: Na nominačnej súťaži Víno-Bojnice 2010 získali naše vína dve strieborné medaily ( Burgundské biele neskorý zber 2009 a Chardonnay neskorý zber 2009) a na nominačnej výstave Vinfest Vinica tri strieborné medaily ( Rulandské biele neskorý zber 2009 , Chardonnay neskorý zber 2009 a Devín výber z hrozna 2009 ) a tri bronzové medaily (Alibernet 2009, Dunaj 2008 a Zweigeltrebe rose 2009)

Aktuálny cenník vín (PDF – 80 KB)